Nejdříve potřeba všechny díly roztřídit.To znamená v první fázi oddělit neželezné díly od železných. Příprava neželezných součástek je mnohem jednodušší než železa.
a) PŘÍPRAVA
Nejdříve je všechny důkladně očistíme nejlépe umyjeme v technickém benzinu.
Potom díly na kterých jsou zbytky chromu odneseme do chromovny, kde je požádáme o chemické odstranění alespoň chromové vrstvy (nikl je měkký a bez problému lze odbrousit). - ty díly na kterých chrom takřka není, zato se z nich sype rez vezmeme k někomu, kdo nám je opatrně otryská pískem (ne broky). Hrubého povrchu se tak sice nezbavíme, ale nebudeme mít v dílně oblaka prachu z rezu a ušetříme kotouče, protože vrstva rezu je velmi tvrdá a je to doslovně požerák na kotouče.
b) HRUBOVÁNÍ
Doporučuji začínat brusivem o zrnitosti 120. Provádí se buď lamelovými nebo olepovanými kotouči. Pokud se jedná o velké plochy v mizerném stavu( nárazníky jsou typický představitel) můžete v klidu použít rozbrušovačku s lamelovým kotoučem.
Pozor, platí zásada, že vždy se brousí jedním směrem. Povrch na součásti musí vypadat jako čerstvě zorané pole, to znamená žádné křižování, jen rovnoběžky!!! Hrubuje se na sucho bez mazání pastou. Jediná vyjímka jsou olepované kotouče ty se mazat musí.
Pokud je broušený předmět opravdu špatný je možné brousit zrnitostí 80. Pokud je broušený předmět takto špatný, je rotační a máte v dosahu soustružníka pak neváhejte a plochy nechte jemně přesoustružit. Při jakémkoliv broušení je nutno se nezastavovat a přejíždět rovnoměrně celou plochu. Hrubujeme tak dlouho dokud nezmizí všechny dolíky od rezu, rýhy a ostatní poškození povrchu.
c) HLAZENÍ
Provádí se přípravkem Satimax o zrnitosti 240 nebo 320 naneseném na hustě šitém kotouči. Hlazení se provádí tak, že se brousí kolmo nebo alespoň šikmo na předcházející směr brusu (křižujeme). Brousíme tak dlouho dokud nezmizí stopy po předchozím broušení. Nesmí být vidět v lesku. Základ úspěchu je brousit stále stejným směrem, který kolmý na předchozí směr.
Tímto přípravkem se brousí na sucho, tj. bez jakékoliv pasty!!!
Nesmíme se zastavovat a vždy je nutno přejíždět celou broušenou plochu.
d) JEMNÉ HLAZENÍ
U tohoto postupu se neprovádí
e) LEŠTĚNÍ
Provádí se zpravidla sisálovými nebo fíbrovými kotouči. Lze i hustě šitými látkovými kotouči. Účelem je odstranit veškeré stopy po broušení. Na hrubování po tomto přípravku doporučuji doporučuji pastu Green Max. Do této past lze pro zvýšení brousícího účinku ještě přidávat lojovou pastu.
f) FINÁLOVÉ LEŠTĚNÍ
Většinou je není nutné ještě dále leštit, pokud vyžadujeme vysokolesk je možno leštit pomocí kotouče TT a leštíci pasty White Max.Všeobecně platí, že leštící pasta musí být suchá.
Další postup viz kapitola „Než půjdete do chromovny“